УКРАЇНСЬКІ ПОЛІМЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ
ЯКІ НЕ МАЮТЬ АНАЛОГІВ У СВІТІ
Передові українські розробки
Науковий центр хімії високомолекулярних сполук Веселовського Р.О. розробив полімерні композиції марок Сілор-Ультра і Спрут.
Ці полімерні композиції використовуються для комплексного ремонту, зміцнення бетону та інших пористих матеріалів, для гідроізоляції та антикорозійного захисту бетону і металу.
Система захисних покриттів для бетону та інших пористих матеріалів включає в себе зміцнююче просочення Сілор-Ультра або Сілор-Ультра КМ, а також фінішний шар захисного покриття в залежності від функціонального призначення.
Полімерне просочення забезпечує зміцнення поверхневого шару бетону, герметизацію, підвищення тріщиностійкості і стійкості до ударних навантажень та тертя, збільшення морозостійкості.
Фінішне плівкоутворююче покриття забезпечує водонепроникність, стійкість до дії агресивних середовищ, антикорозійний захист бетону і металу.
Покриття можуть наноситися при негативних температурах.
Після полімеризації не токсичні і не горять.
ЗАСТОСУВАННЯ
БЕТОН
МЕТАЛ
ДЕРЕВО
ВОДА
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Мономер Сілор твердіє під дією солей або сполук, які завжди містяться в бетоні.
Мономер має у своєму складі краун- або псевдокраунефір, який утворює з катіоном металу іонну пару. Аніон, що звільнився, каталізує процес затвердіння мономера.
Сілор є однокомпонентної рідиною. Він має в'язкість гасу, наноситься на поверхню бетону і легко проникає в його пори.
Нещодавно була розроблена нова модифікація Сілора, швидкість затвердіння якого регулюється від декількох хвилин до декількох днів. За цей час він встигає проникнути на десятки сантиметрів в тіло бетону. При такому просоченні забезпечується гідроізоляція і зміцнення бетону.
Герметик Спрут є двохкомпонентною полімерною композицією.
Зміною співвідношення компонентів композиції, а також введенням додаткових інгредієнтів, герметик Спрут дозволяє вирішити практично усі проблеми, які постають при герметизації підземних споруд, будівель, ґрунтів, доріг, мостів, ємностей, морських суден і споруд.
Його можна застосовувати під водою і в середовищі нафтопродуктів.
Фізико-механічні характеристики герметика визначаються співвідношенням між інгредієнтами композиції. Властивості отвержденного герметика можуть регулюватися в межах від властивостей використаної жувальної гумки до властивостей твердої гуми, тобто міцністю від 0,1 до 30 МПа і розтягуванням від 100 до 1000%.
ПЕРЕВАГИ
ВИКОРИСТАННЯ НАШИХ ПОЛІМЕРІВ
ВИСОКА МІЦНІСТЬ
Відновлені залізобетонні конструкції мають міцність нових. Пропитка бетону і піску дає матеріал з маркою вище 1000. Стійкість до появи тріщин зростає у 8 разів.
ГІДРОФОБНІСТЬ
Непроникність для води, солей, масел, нафтопродуктів. Бетон стає непроникним для рідкої води, але пропускає її пару. Можна проводити роботи під водою та у нафті.
ТЕМПЕРАТУРНА СТІЙКІСТЬ
Можливість нанесення при будь-яких погодних умовах та температурі від -20 до +60 С. Температура експлуатації від -60 до +1200 С. Морозостійкість - більше 400 циклів.
ХЕМОСТІЙКІСТЬ
Висока стійкість до дії агресивних середовищ: кислот, лугів, розчинників. Після полімеризації не горить. Має бактерицидні та фунгіцидні якості.
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ
Полімерні композиції не токсичні. Їх можна використовувати у житлових приміщеннях. Дозволений контакт із харчовими продуктами та питною водою.
ЕКОНОМІЧНІСТЬ
Жодних спеціальних умов для нанесення. Витрати матеріалу у 2-3 рази менші за конкурентів. Термін експлуатації відремонтованих об'єктів - більше 20 років.