top of page
Мужчина ученый

VSCMCC

НАУКОВИЙ ЦЕНТР

ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК

ВЕСЕЛОВСЬКОГО Р.О.

Виробничо-інжинірінгова компанія, що спеціалізується на ексклюзивних рішеннях для будівництва та реконструкції з використанням передових полімерних технологій.


Рішення компанії базуються на власних наукових розробках, створених колективом під керівництвом доктора хімічних наук, професора Романа Веселовського.


Наші полімери не мають аналогів у світі і здатні вирішувати найскладніші інженерні задачі, коли інші підходи не працюють.

veselovsky_edited.jpg

РОМАН ВЕСЕЛОВСЬКИЙ

Доктор хімічних наук, професор, лауреат Державної премії СРСР та УРСР, заслужений винахідник УРСР

Видатний український вчений, провідний фахівець у галузі дослідження адгезії полімерів.


Під його керівництвом розроблені полімерні композиції та авторські передові технології на замовлення оборонного комплексу СРСР, нафтової та будівельної галузей. Теоретичні дослідження в цих сферах Роман Веселовський успішно використовував при створенні нових полімерних композиційних матеріалів.


З початку 70-х років в Інституті хімії високомолекулярних сполук Академії Наук України під керівництвом професора Веселовского були розгорнуті дослідження з вивчення процесів, що відбуваються при формуванні та руйнуванні полімерних композиційних матеріалів - таких, як клеї, покриття, армовані і наповнені пластики, пінопласти, біосумісні полімери.


Основним завданням досліджень було визначення шляхів регулювання цих процесів, що давало можливість створювати полімерні композиційні матеріали з наперед заданими властивостями.


Проведення таких досліджень мало велике наукове і практичне значення. Адже у всьому світі подібні матеріали створювалися шляхом підбору (спроб і помилок), що вимагало значних матеріальних витрат і багато часу.


До проведення досліджень залучили велику кількість НДІ, КБ, інститутів, промислових підприємств, як українських, так і зарубіжних - таких, як Інститут проблем міцності, Інститут фізичної хімії, Інститут фізіології, Інститут транспортного будівництва, Інститут авіаційних матеріалів, ВНДІЗПТНафта, ВНДІГАЗ, Мангальский судноремонтно-суднобудівний завод (Рига, Латвія), Академія будівництва та архітектури (Дніпро), Інститут будівельних матеріалів (Софія, Болгарія) та ін.


Колектив вчених під керівництвом професора Веселовського створив велику кількість унікальних матеріалів, що випереджають час і не мають аналогів у світі.


Серед таких матеріалів можна відзначити біосумісний полімер, здатний міцно склеювати живі тканини організму у середовищі тканинних рідин і з плином часу заміщуватися на організовану тканину (паренхіма нирок, печінки, м'язи, нерви тощо). Ця робота була відзначена Державною премією УРСР.


Професор Веселовський вперше у світі створив армовані покриття з міцністю металу, які можна наносити на метал без ретельного очищення від корозії як на повітрі, так і у воді або у середовищі нафтопродуктів при температурі до -40 С. За допомогою таких покриттів відновили ​​несучу здатність сотень суден, нафтових резервуарів, трубопроводів тощо. За це дослідження авторам була присуджена Державна премія СРСР, ліцензії на винаходи були продані за кордон.


Для суднобудування професор Веселовський створив клей, що дозволяє приклеювати теплоізоляцію на метал, покритий шаром інею. Ця вогнезахисна фарба витримувала температуру вище 1000 С.

Полімери Веселовського сьогодні широко використовуються як в Україні, так і за кордоном для ремонту мостів (наприклад, опори моста на Рибальський острів), градирень ТЕЦ (ТЕЦ 6 у Києві), веж грануляції (ПАТ «АЗОТ», Черкаси), Останкінської телевежі після пожежі, нафтової платформи на острові Ньюфандленд, сухого доку (Варна, Болгарія), полотна бетонних доріг, будівель тощо.


Розроблені науковим центром композиції виробляють як в Україні, так і за кордоном. Результати проведених досліджень професор Веселовський описав у 150 авторських свідоцтвах і патентах, а також у 200 наукових публікаціях.

ЛАБОРАТОРІЯ І ВИРОБНИЦТВО

Лабораторія Наукового центру хімії високомолекулярних сполук Веселовського Р.О. працює при Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України. Виробничі потужності знаходяться у місті Фастові Київської області.

ЗНАКОВІ ПРОЕКТИ

wall3_edited.jpg

ВЕЛИКА КИТАЙСЬКА СТІНА

Велика китайська стіна проходить по північному Китаю довжиною майже 9 тис км.
Її будівництво розпочав ще у ІІІ ст до н.е. перший китайський імператор Цин Шихуан, а тривало воно аж до завершення правління династії Мін у XVII ст.
Державна програма щодо реставрації архітектурної спадщини розпочалася тільки у 1984 році з ініціативи Ден Сяопіна. У 2011-2012 роках відбулися останні масштабні роботи.
Полімерна композиція "Сілор Ультра Ф" використовувалася для гідрофобізації і зміцнення облицювання стіни, а також білого мармуру "Забороненого міста" у Пекині.

ОСТАНКІНСЬКА ТЕЛЕВЕЖА

Телевізійна і радіомовна вежа у Москві, яка займає четверте місце у світі за висотою серед споруд. Її висота становить 540 метрів.
У серпні 2000 року на вежі сталася сильна пожежа. Осередок займання знаходився на висоті 460 м. Повністю вигоріли 3 поверхи.
Відновлювальні роботи тривали до 2008 року. Для ремонту і зміцнення внутрішніх поверхонь бетонних конструкцій використовували полімерні композиції, розроблені професором Веселовським.

ostankino2_edited.jpg
tonnel2_edited_edited.jpg

ПІВНІЧНОМУЙСЬКИЙ ТУНЕЛЬ

Залізничний тунель на Байкало-Амурській магістралі, відкритий 5 грудня 2003.
Свою назву тунель отримав за назвою Північно-Муйського гірського хребта в Бурятії, який пронизує наскрізь. За протяжністю він є найдовшим тунелем у Росії. Розрахунковий термін експлуатації тунеля оцінюється в 100 років.
Колектив вчених під керівництвом професора Веселовського розробив унікальну технологію для омонолічування ґрунту, без якої тунель неможливо було прокласти. Крім того, полімерні композиції допомогли швидко зупинити ґрунтові води, які увірвалися до тунелю під час будівництва.

СУХИЙ ДОК У ВАРНІ, БОЛГАРІЯ

Варна - набільший портовий комплекс Болгарії. Там працюють 40 причалів та 65 електричних кранів. Вантажообіг складає 10 млн т.
У Варні - великий судоремонтний завод. Сухий док для підприємства був побудований у 1955 році і став першим у Болгарії. З того часу на заводі відремонтували близько 5 тис суден.
Полімерні композиції професора Веселовського використовувалися для ремонтних та антикорозійних робіт у сухому доці Варни.

doc_edited.jpg
dniproges.jpg

ДНІПРОВСЬКА ГЕС

Найбільша гідроелектростанція України. Потужність - близько 1600 мВт.
Почали будівництво ДніпроГЕС у 1927 році. Останню реконструкцію проводили у 2006-2008 роках.
Полімери Веселовського застосовували для роботи у машинних відділеннях №7 і №15 для підвищення антихімічної, антикорозійної та антикавітаційної стійкості лопаті турбіни, нижнього сполучного поясу, а також колон статора.

ГРАДИРНІ КИЇВСЬКОЇ ТЕЦ 6

Київська ТЕЦ 6 - найпотужніша станом на 2012 рік теплоцентраль України.
Станція забезпечує централізоване теплопостачання промислових підприємств, житлових та адміністративних будинків Дарницького, Дніпровського, Подільського, Деснянського та Оболонського районів столиці України.
У 2002 році полімери Веселовського використовували для відновлення поверхні градирні, а також для гідроізоляції конструкцій водоохолоджуючого пристрою ТЕЦ.

tec6_2_edited_edited.jpg
platform2_edited.jpg

НАФТОВА ПЛАТФОРМА БІЛЯ ОСТРОВУ НЬЮФАУНДЛЕНД

Бурова нафтова платформа розгерметизувалася, у шахти почала надходити вода. Платформа складалася з металічної основи та бетонної надбудови площею у гектар. Місце контакту платформи та основи - на глибині 50 см під водою.
Замовники поставили завдання розробити полімерну композицію для герметизації зони контакту.
Ми створили композицію, яка мала низьку в'язкість і час затвердіння близько 30 хв. Закачали композицію через мережу шпурів у верхній частині платформи. Після затвердіння виник герметик із подовженням вище 1000%.

ЗВ'ЯЗАТИСЯ
З НАМИ

bottom of page